10 października świętowaliśmy IV Dzień Papieski - w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II Pielgrzym Pokoju”. Tego dnia w kościele parafialnym po uroczystej Mszy Świętej młodzież szkolna dedykowała Wielkiemu Rodakowi koncert słowno - muzyczny. Na długo zapamiętamy pokojowe myśli Jana Pawła II: „Nigdy więcej przemocy! Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej terroryzmu! Niech w imię Boga każda religia niesie na ziemi sprawiedliwość i pokój, przebaczenie i życie, miłość”.

W ramach przygotowań do tych uroczystości został zorganizowany IV Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Sandomierskiej. Przedmiotem konkursu było wykonanie znaku graficznego swojej szkoły, w którym należało połączyć symbolikę herbu papieskiego z elementami edukacyjnymi. Przegląd po raz pierwszy odbył się w nowej formie, z wykorzystaniem drogi elektronicznej. Wszystkie prace plastyczne, wraz z podstawowymi informacjami o szkole, zostały umieszczone na stronie internetowej poświęconej diecezjalnym przeglądom www.pysznica.pl/przeglad/.

16 października 2004 r. w ramach obchodów Święta Szkoły w sposób szczególny oddaliśmy hołd naszemu Patronowi. Główne obchody Święta Szkoły rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas której modliliśmy się o zdrowie dla naszego Patrona i długi pontyfikat. Ważnym momentem uroczystości był koncert chóru i zespołu instrumentalnego ilustrowany rozważaniami Jana Pawła II na temat pokoju.

Koncert w kościele parafialnym dedykowany Wiekiemu Rodakowi
Fragment ekspozycji w Sali Patrona
Jan Paweł II "spogląda"na swoich podopiecznych
Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Gorczyca podczas ceremonii otwarcia Sali Patrona

16 października 2004 r. ofiarowaliśmy naszemu drogiemu papieżowi Salę Patrona. Uroczystego otwarcia sali w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica Pana Józefa Gorczycy, Wójta Gminy Pysznica Pana Zygmunta Cholewińskiego, Zastępcy Wójta Pana Tadeusza Bąka, przedstawiciela Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Marii Różańskiej, a także radnych Rady Gminy i innych zaproszonych gości dokonał dyrektor szkoły Władysław Szpunar, a poświęcił ją ks. proboszcz Jan Kłak. W sali Patrona znalazły się piękne tablice eksponujące zdjęcia i ważne wydarzenia z życia papieża oraz ilustrujące działania szkoły w zakresie Pracy z Patronem. Lekcje w tej sali, mogą być niezapomnianym przeżyciem, a duch Patrona zobowiązywać będzie uczniów do szczególnych zachowań. Tradycyjnie tego dnia uczniowie klas pierwszych, poprzez uroczyste pasowanie zostali przyjęci do społeczności szkolnej noszącej imię Jana Pawła II.
Wszystkie te wydarzenia poprzedzone zostały konkursami zorganizowanymi dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Były to konkursy: „Wiedzy o Janie Pawle II” i plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II Pielgrzym Pokoju”.

W październiku 2004r. została założona strona internetowa Zespołu Szkół w Pysznicy www.szkola.pysznica.pl

Sukcesy uczniów wynikające z pracy wychowawczej ściśle związanej z Patronem Szkoły:

V Podkarpacki Konkurs Recytatorski Szkół im. Jana Pawła II „Polska liryka religijna”
- wyróżnienie - Ewa Maślach
VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna”
- nagroda główna - Paulina Sroka i Joanna Nowak
Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową Szkół noszących imię Jana Pawła II w Gorzycach:
- I nagroda - Dominika Dołowy
- II nagroda - Patrycja Dybka
V Stalowowolski Przegląd Jasełek „TUROŃ 2004”
- wyróżnienie dla grupy teatralnej „Jesteśmy Stąd” z Zespołu Szkół w Pysznicy